bochulyakpartners@gmail.com
(097) 915-07-56

Новина

Велика Палата Верховного Суду підтримала право адвокатів вимагати від Генпрокуратури відомості про кримінальні провадження щодо клієнта.

Своєю постановою ВП у справі № 826/7244/18 дала адвокатам, які, зокрема, здійснюють захист у кримінальних провадженнях, можливість отримувати відомості з ЄРДР на адвокатський запит. При цьому чітко розмежувала стадію «внесення відомостей до ЄРДР» та стадію «здійснення розслідування», яка починається після цього.

У ч. 2 ст. 214 КПК, зокрема, передбачено, що досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до ЄРДР. Таким чином, інформацією, що містить таємницю досудового розслідування, є та, яку створено або одержано після внесення до ЄРДР відомостей про вчинення кримінального правопорушення. Доступ до такої інформації мають учасники кримінального провадження та інші особи. Так, КПК регламентує спеціальний порядок доступу (ознайомлення) учасників кримінального провадження з інформацією, створеною (одержаною) у ході досудового розслідування та судового провадження відповідної кримінальної справи. А тому доступ учасників кримінального провадження, до яких належить, зокрема, адвокат, до інформації, створеної (одержаної) у ході досудового розслідування, забезпечується в порядку, встановленому кримінальним процесуальним законодавством.

З огляду на позицію більшості суддів ВП можна дійти висновку про те, що на стадії внесення відомостей до ЄРДР (саме у цей момент) досудове розслідування ще не здійснюється. Тому жодні обмеження на доступ до цієї інформації не можуть застосовуватись.